Інженер технічного нагляду за будівництвом

,

Технічний нагляд за будівництвом

Що таке технагляд (технічний нагляд) у будівництві та хто такий “технагляд” (інженер технічного нагляду), тобто, спеціаліст, який має право здійснювати цей технічний нагляд за будівництвом будівель і споруд?

Та яка вартість технічного нагляду за будівельними та оздоблювальними роботами?

Згідно з постановою (Постанова від 11 липня 2007 р. N 903):

“Технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник, інвестор) протягом усього періоду будівництва об’єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм та правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва об’єкта.

  • Технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий відповідно до законодавства архітектурно-будівельною атестаційною комісією кваліфікаційний сертифікат
  • Здійснення технічного нагляду особами, що працюють у проектних і будівельних організаціях, які виконують роботи на підконтрольних об’єктах архітектури, не допускається.

У постанові №903 також чітко вказано список функціональних обов’язків інженера технічного нагляду.

Що таке сертифікат інженера технічного нагляду?

Згідно з постановою (Постанова від 23 травня 2011 р. N 554):

Кваліфікаційний сертифікат – документ установленого зразка, що   підтверджує   відповідність   виконавця    кваліфікаційним характеристикам  професій  працівників  та  його  спроможність виконувати  окремі  роботи  (надавати  послуги),  пов’язані  із створенням об’єктів архітектури.

Виконавці,  які одержали кваліфікаційний сертифікат, можуть виконувати окремі види робіт (надавати послуги),  пов’язані із  створенням об’єкта архітектури,  без відповідної ліцензії, несуть  відповідальність  за  неналежне  виконання  робіт (надання послуг),  спроможність виконувати які підтверджена кваліфікаційним сертифікатом,  та порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил.”

До складу робіт інженера технічного нагляду входить (згідно з постановою №903):

Найменування робіт
Перевірка наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об’єкта, – технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо
Перевірка відповідності виконаних будівельно-монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів
Перевірка відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації
Ведення обліку обсягів прийнятих і оплачених будівельно-монтажних робіт, а також будівельно-монтажних робіт, виконаних з недоліками
Проведення разом з підрядником огляду та оцінка результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів
Повідомлення підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів
Оформлення актів робіт, виконаних з недоліками
Участь у перевірці робочою комісією якості окремих конструкцій та вузлів, будівельно-монтажних робіт усіх видів, відповідності змонтованого спецобладнання та механізмів технічним умовам
Участь у перевірці органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю

 


18 відповідей до “Технічний нагляд за будівництвом”

  1. Аватар Валентин

    Добрый день. Подскажите как правильно согласовать аналогичный строительный материал с тех. надзором.

    1. Аватар Igor Dudkin

      Добрый день, если технические характеристики аналогичного материала не хуже того, что указан в смете, то согласовать подрядчику его применение, тем более если он дешевле, не составит труда (если только представитель заказчика не лоббирует неких поставщиков 🙂 ). Узаконить можно составлением дефектного акта с указанием причины замены.

  2. Аватар Burgomistr

    Скажите пожалуйста можна ли узаконить склад, построенный на территории дачного участка. Соседи по участкам против строительства складского помещения потому что это подразумевает подъезд фур и т.д.

    1. Аватар Igor Dudkin

      Не специализируюсь на данных вопросах, т.к. это не профиль инженера технического надзора, поэтому точного ответа не дам. У вашей земли есть назначение, следовательно отталкивайтесь от этого.

  3. Аватар Виталий
    Виталий

    Подскажите пож-та я построил домик на 108 кв м и сейчас хочу узаконить и у меня в ГАСКе потребовали бумажечку от технадзора у меня её не оказалось и они предложили за 200уе мне её сделать. Нужна ли мне она вообще для токого домика?

    1. Аватар Igor Dudkin

      Не могу ответить, так как не практикую ввод в эксплуатацию самостоятельно построенных зданий и сооружений.
      Но могу сказать, что при любом капитальном строительстве или ремонте, независимо от объёма, необходима декларация на начало строительства, в которой есть графа , где указывается инженер технического надзора.

    2. Аватар Михаил
      Михаил

      Для такого домика не нужна, если оформлена земля и маєте містбудівний паспорт
      Згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 19.03.2013 № 95 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будівель I і II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт до 12.03.2010 р., і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж », всі зазначені будівлі та споруди даної категорії, можуть бути прийняті в експлуатацію органами інспекції Державного архітектурно -будівельного контролю (далі — Інспекція) на підставі відповідної заяви, поданої до 31.12.2013 р. Таким чином, Ви можете в спрощеному порядку ввести в експлуатацію і відповідно отримати свідоцтво про право власності на вищевказані будівлі та споруди до кінця 2013 року.
      Якщо ви не скористались до 2014р послабленням у цьому питані треба керуватися наступним:

      МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

      НАКАЗ

      19.03.2013 № 95

      Зареєстровано в Міністерстві
      юстиції України
      15 квітня 2013 р.
      за № 612/23144

  4. Аватар Дмитрий
    Дмитрий

    Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста контакты Ваших коллег, которые могли бы выполнить работы по тех.надзора при реконструкции КНС. На сайте Минрегионбуда есть зарегистрированный список лиц, в котором только архитекторы и инженеры-проектировщики. Спасибо!

    1. Аватар Igor Dudkin

      Список сертифицированных инженеров технического надзора в Украине http://minregion.gov.ua/

  5. Аватар саша
    саша

    Здравствуйте! Интересует услуга по технадзору по реконструкции кнс. Есть подрядчик. Нам нужно брать.лицо, которое окажет данную услугу. Спасибо!

    .

    1. Аватар Igor Dudkin

      Спасибо за предложение, но в данный момент загружен полностью.

  6. Аватар Александр
    Александр

    разъясните пожалуйста 2.5 %. Ведь указано “содержание службы заказчика включая технадзор”. Когда УКС выполняет технадзор он выбирает все. А в частном порядке как? На какую часть от 2.5% я имею право заключать договор и где это прописано?

    1. Аватар Igor Dudkin

      ДБН Д.1.1-1-2000 “Правила определения стоимости строительства”
      2.8.13 В главу 10 «Содержание службы заказчика и авторский надзор» в графы 7 и 8 включаются средства в текущем уровне цен, предназначенные на:
      – содержание службы заказчика (включая затраты на технический надзор) в раз-мере 2,5% от итога глав 1-9, графа 8;
      – проведение авторского надзора проектными организациями.
      В эту же главу (в графы 7 и 8) включаются средства на проведение геодезических наблюдений за перемещением и деформациями зданий и сооружений, затраты заказчика, связанные с проведением тендеров, вводом объекта в эксплуатацию, и на формирование страхового фонда документации Украины.
      Затраты, связанные с проведением тендеров, определяет заказчик. Размер этих затрат, как правило, не превышает 0,8% от общей сметной стоимости строительства (от итога по главам 1-9, графа 8).

  7. Аватар Дмитрий
    Дмитрий

    Спасибо за информцию

  8. Аватар Роман

    Как Вы полагаете, сколько (с точностью до порядка) будет стоить технадзор при работе по расчистке русла реки, со сметой в 66 млн грн?

    1. Аватар Igor Dudkin

      По правилам, стоимость услуг службы заказчика (а в неё входит и тех надзор) рассчитывается первоначально при составлении сметы. Если рассчитывать стоимость услуг в частном порядке, то желательно привязываться не к суммам, а к срокам, то есть к графику работ.

    2. Аватар Алексей
      Алексей

      Берите 2,5 % не ошибётесь, если что можете скинуть пол процента или один процент на ваше усмотрение.

Залишити відповідь

Будемо знайомі

Igor Dudkin

Я за освітою Інженер-Будівельник, також я є чинним Інженером технічного нагляду за будівництвом. Спеціалізуюся у будівництві житлової та офісної нерухомості.

Я дбаю про інтереси замовника (інвестора) на будівельному майданчику шляхом перевірки відповідності інвестиції проекту на будівництво, кошторисно-договірної документації, вимогам державних стандартів (ДСтУ), державних будівельних норм (ДБН).

Докладніше про перелік та вартість надання мною послуг тут…

Також мене можна знайти у соціальних мережах

Зміст

Коментарі