Інженер технічного нагляду за будівництвом

Муляр 7122

Муляр — це кваліфікований фахівець, який володіє відповідними навичками для зведення стін із цегли, каменю, бетону, гіпсу, керамічних елементів та інших будівельних матеріалів. Окрім стін, він також може будувати стелі та фундаменти, а також мурувати димарі, він також може робити сходи, стовпи, влаштовувати фасади з цегли. Він будує нові об’єкти, але також може реконструювати існуючі.

Кваліфікаційні характеристики професії муляр (КОД КП 7122), згідно Класифікатору професій ДК 003:2010.

Кваліфікаційні характеристики професії муляр згідно Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (Розділ 2)

2-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час кладки та ремонту кам’яних конструкцій, будов, мостів, промислових і гідротехнічних споруд.
Повинен знати: основні види стінових матеріалів; способи приготування розчинів; способи пробивання гнізд та отворів у кладці; правила розбирання кладки фундаментів, стін і стовпів; види стропів і захватних пристроїв; основні види такелажної оснастки; правила переміщання та складання вантажів малої маси.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт. Кладка цегляних стовпчиків під лаги підлоги. Приготування розчинів вручну. Очищання цегли від розчину.
Пробивання гнізд, борозен та отворів у цегляній і бутовій кладці вручну. Розбирання вручну бутових фундаментів, цегляної кладки стін і стовпів. Засипання каналів або коробів порошкоподібними матеріалами або мінеральною ватою. Зачіплювання піддонів, контейнерів, залізобетонних виробів та інших вантажів інвентарними стропами за монтажні петлі, скоби, гаки тощо.

3-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час кладки та ремонту кам’яних конструкцій будов, мостів, промислових і гідротехнічних споруд.
Повинен знати: основні властивості стінових матеріалів і розчинів, гідроізоляційних матеріалів для ізолювання фундаментів та стін; прості системи кладки й перев’язування швів; прийоми кладки. Кладка простих стін; способи розстилання розчину на стіні, розкладання цегли та забутовки; вимоги до якості цегляної кладки та збірних залізобетонних конструкцій, що монтуються у кам’яних будовах; правила роботи пневматичним й електричним інструментом, що застосовуються під час будівництва кам’яних будов та споруд; основні види деталей та збірних конструкцій, що застосовуються під час роботи. Вимоги до якості кладки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи муляром 2 розряду не менше 1 року. Наявність посвідчення стропальника у разі стропування вантажів: піддонів, контейнерів, вантажозахватних пристроїв тощо.
Приклади робіт. Кладка простих стін з цегли та дрібних блоків під штукатурку або розшивку швів одночасно з кладкою. Заповнювання каркасних стін. Улаштовування фундаментів з бутового каменю та цегляної щебінки під заливку. Улаштовування цементної стяжки горизонтальної гідроізоляції фундаментів рулонними матеріалами. Закладання цеглою та бетоном борозен, гнізд й отворів, пробивання прорізів у цегляних та бутових стінах за допомогою механізованого інструменту. Розбирання кладки мостових опор за допомогою механізованого інструменту. Пробивання гнізд, борозен та отворів у цегляній та бутовій кладці за допомогою механізованого інструменту. Монтаж у кам’яних будинках залізобетонних перемичок над віконними та дверними прорізами й нішами.

4-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності під час кладки та ремонту кам’яних конструкцій будов, мостів, промислових та гідротехнічних споруд.
Повинен знати: способи кладки стін середньої складності; способи кладки стін простої складності з одночасним облицюванням; способи кладки стін полегшених конструкцій; способи кладки із склоблоків; способи монтажу збірних елементів та деталей середньої маси; армування цегляних стін та перегородок; способи стропування та закріплювання елементів, що монтуються.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи муляром 3 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Кладка стін середньої складності з цегли та дрібних блоків під штукатурку або розшивку швів одночасно з кладкою. Кладка стін простої складності з одночасним облицьовуванням. Кладка стін простої складності полегшеної конструкції. Кладка стін і фундаментів з бутового каменю під лопатку, колодязів постійного перерізу та колекторів прямокутного перерізу, конструкцій із склоблоків. Улаштовування в кам’яних будовах заповнень прорізів та перегородок із склопрофіліту. Улаштовування перегородок з цегли, гіпсошлакових та інших плит. Укладання сталевих елементів і деталей у кладку. Установлювання віконних та дверних балконних коробок й блоків, підвіконних дошок і плит. Розшивання швів кладки, що виконана раніше. Ремонт поверхні цегляних стін з виламуванням непридатних цеглин і замуровуванням новою цеглою з дотриманням перев’язки швів із колишньою кладкою. Розбирання цегляних склепінь усіх видів. Монтаж у кам’яних будовах залізобетонних балок, плит перекриття та покриття, перегородок, сходових маршів, площадок, балконних плит, сходинок. Монтаж вентиляційних блоків. Монтаж азбестоцементних труб сміттєпроводу. Заміна підвіконних плит та окремих сходинок сходових маршів. Ремонт та заміна окремих ділянок цегляних та бутових фундаментів у існуючих будовах. Конопачення та заливання швів у збірних залізобетонних конструкціях перекриття та покриття. Кладка фундаментів і мостових опор, з’єднувальних і щокових стінок опор, прямолінійних надводних стінок і кордонного каменю портових споруд. Монтаж збірних бетонних і залізобетонних елементів конструкцій середньої маси, що застосовуються під час будівництва кам’яних мостів і гідротехнічних споруд.

5-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи під час кладки та ремонту кам’яних конструкцій будов, промислових споруд, мостів і гідротехнічних споруд.
Повинен знати: способи кладки складних стін; способи кладки стін середньої складності та складних стін з одночасним облицюванням.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи муляром 4 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Кладка складних стін під штукатурку із розшиванням швів. Кладка колон прямокутного перерізу, карнизів, стін середньої складності та складних стін з одночасним облицьовуванням. Кладка стін полегшених конструкцій середньої складності та складних, клинчастих перемичок, колодязів змінного перерізу і колекторів круглого та шатрового перерізу. Перекладання клинчастих перемичок з розбиранням старої кладки. Кладка з одночасним облицьовуванням декоративною кольоровою цеглою за заданим рисунком. Кладка з природного каменю надсклепінчатої будови арочних мостів. Кладка з природного каменю труб, лотків та оголовків, з тесаного каменю – зовнішніх верстових рядів мостових опор прямолінійного обрису. Фігурне тесання цегли.

6-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи під час кладки та ремонту кам’яних конструкцій будов, промислових споруд мостів та гідротехнічних споруд.
Повинен знати: способи кладки особливо складних конструкцій, їх спорудження та розкружалювання.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи муляром 5 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Кладка та реставраційний ремонт особливо складних кам’яних конструкцій, склепінь, арок (у тому числі з одночасним облицьовуванням). Кладка колон круглого та змінного перерізу. Кладка з природного тесаного каменю кригорізів з підбором каменю. Укладання карнизного та підферменого каменю мостових опор. Кладка підп’ятного каменю у арках і склепіннях кам’яних мостів.


2 відповіді до “Муляр 7122”

  1. Аватар Валентин

    но статья написана очень грамотно и доходчиво. Спасибо.

  2. Аватар Валентин

    Каменщик 2 разряда ничем не отличается от подсобника или это и есть подсобник….

Залишити відповідь

Будемо знайомі

Igor Dudkin

Я за освітою Інженер-Будівельник, також я є чинним Інженером технічного нагляду за будівництвом. Спеціалізуюся у будівництві житлової та офісної нерухомості.

Я дбаю про інтереси замовника (інвестора) на будівельному майданчику шляхом перевірки відповідності інвестиції проекту на будівництво, кошторисно-договірної документації, вимогам державних стандартів (ДСтУ), державних будівельних норм (ДБН).

Докладніше про перелік та вартість надання мною послуг тут…

Також мене можна знайти у соціальних мережах

Зміст

Коментарі