Інженер технічного нагляду за будівництвом

Маляр (будівельні та ремонтно-будівельні роботи) 7141

Власне малярні роботи — це оздоблювання дерев’яних, обштукатурених і металевих поверхонь різноманітними фарбниками після попередньої підготовки (ґрунтування, шпаклювання, шліфування). Виконуються малярні роботи після штукатурних у ході остаточної обробки будівель. Таким чином, головний предмет праці маляра — різноманітні покриття (фарби, лаки), які використовуються з метою захисту та естетичного оздоблення поверхонь.

Кваліфікаційні характеристики професії маляр (будівельні та ремонтно-будівельні роботи) (КОД КП 7141), згідно Класифікатору професій ДК 003:2010.

Кваліфікаційні характеристики професії маляр (будівельні та ремонтно-будівельні роботи) згідно Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (Розділ 2)

2-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь.
Повинен знати: види основних матеріалів й сумішей, що застосовуються під час виконання малярних та шпалерних робіт; способи підготовування поверхні для фарбування та обклеювання, найменування та призначення ручного інструменту та пристроїв.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт. Очищання поверхонь металевими шпателями, скребками, щітками, ганчір’ям, пилососом, повітряним струменем з компресора. Згладжування поверхонь подом, пемзою. Прооліфлювання поверхонь пензлем та валиком. Підмазування окремих місць. Протравлювання цементної штукатурки нейтралізуючим розчином з приготуванням розчину. Зіскрібання старої фарби з розшиванням тріщин та розчисткою вибою. Запобігання набризкуванню фарби на поверхню.

3-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь.
Повинен знати: властивості основних матеріалів і сумішей, що застосовуються під час виконання малярних та шпалерних робіт; основні вимоги до якості фарбування; будову механізмів для приготування та перемішування шпаклювальних сумішей; способи варіння клею; способи розкроювання шпалер.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи малярем 2 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Вирізання сучків та засмолів з розшиванням тріщин. Приготування та перетирання шпаклювальних сумішей. Шпаклювання поверхонь вручну. Розрівнювання шпаклювальної суміші, накиданої механізованим способом. Ґрунтування поверхонь пензлями, валиками, ручними фарбопультами. Шліфування обґрунтованих, пофарбованих та прошпакльованих поверхонь. Покривання поверхонь лаками на бітумній основі вручну. Обрізання крайки шпалер вручну. Нанесення клейової речовини на поверхні. Обклеювання стін папером. Варіння клею.

4-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь.
Повинен знати: вимоги до якості матеріалів, що застосовуються під час виконання малярних та шпалерних робіт; вимоги до якості пофарбованих та обклеєних поверхонь; способи приготування фарбувальних сумішей; будову та правила експлуатації машин, механізмів та механізованого інструменту для малярних робіт (крім агрегатів високого тиску); будову та принцип дії шпалерорізальних машин; будову та правила експлуатації пересувних малярних станцій.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи маляром 3 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Шпаклювання, прооліфлювання та ґрунтування поверхонь механізованим інструментом. Фарбування поверхонь пензлями, валиками, ручними фарбопультами. Витягування фільонок без підтушовування. Фарбування за трафаретом в один тон. Приготування ґрунтувальних, фарбувальних сумішей, емульсій та паст за готовим рецептом. Обклеювання поверхонь стін шпалерами простими та цупкими або тканинами. Замінювання шпалер, що наклеєні внапусток. Фарбування скла олійною фарбою. Виведення плям на обклеєних поверхнях. Обрізання крайки шпалер на шпалерорізальній машині. Пакетне розкроювання шпалер на верстаті.

5-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь.
Повинен знати: будову та правила експлуатації фарбувальних агрегатів високого тиску; способи підбирання фарбуючих сумішей (розбіли, підбарвлення).
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи малярем 4 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Фарбування поверхонь механізованим інструментом та агрегатами високого тиску. Торцювання та флейцювання поверхонь. Витягування фільонок з підтушовуванням. Фарбування за трафаретом у два та більше тонів. Декоративне обробляння поверхні в один або декілька тонів. Обробляння поверхонь під деревину та камінь. Обробляння поверхонь стін за ескізами клейовими речовинами у два – чотири тони. Копіювання та вирізання трафаретів будь-якої складності. Складання фарбувальних сумішей необхідного тону кількістю пігментів не більше чотирьох. Обробляння поверхні набризком, кольоровим декоративним дрібняком. Обклеювання стін впритул високоякісними та деревними шпалерами, дерматином тощо. Замінювання шпалер, наклеєних впритул. Обклеювання стелі шпалерами.

6-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи під час фарбування, художнього (альфрейного) опоряджування та ремонту поверхонь.
Повинен знати: види розпису та шрифтів; способи підбирання та складання трафаретів; способи та прийоми розпису поверхонь; правила кольороутворення та прийоми змішування пігментів з урахуванням їх хімічної взаємодії.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи маляром 5 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Рельєфне та фактурне фарбування. Аерографічне опорядження поверхні. Орнаментальний розпис у декілька тонів. Об’ємний розпис. Розпис за рисунками та ескізами від руки та за припорохом. Складання тональної гами особливо складних фарбувальних складів за зразками. Декоративне лакування, бронзування, золочення та сріблення поверхонь.


Залишити відповідь

Будемо знайомі

Igor Dudkin

Я за освітою Інженер-Будівельник, також я є чинним Інженером технічного нагляду за будівництвом. Спеціалізуюся у будівництві житлової та офісної нерухомості.

Я дбаю про інтереси замовника (інвестора) на будівельному майданчику шляхом перевірки відповідності інвестиції проекту на будівництво, кошторисно-договірної документації, вимогам державних стандартів (ДСтУ), державних будівельних норм (ДБН).

Докладніше про перелік та вартість надання мною послуг тут…

Також мене можна знайти у соціальних мережах

Зміст

Коментарі