Інженер технічного нагляду за будівництвом

Лицювальник-плиточник 7132

Основна робота плиточника – облицювання плиткою стін та підлоги будинків. Кваліфікований лицювальник-плиточник повинен знати види матеріалів, використовуваних при облицюванні, способи розмітки і розбивки горизонтальних, вертикальних і криволінійних поверхонь, способи установлення та кріплення фасонних і прямих плиток, правила ремонту і заміни плиткового покриття.

Кваліфікаційні характеристики професії лицювальник-плиточник (КОД КП 7132), згідно Класифікатору професій ДК 003:2010.

Кваліфікаційні характеристики професії лицювальник-плиточник згідно Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (Розділ 2)

2-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час облицювання керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками.
Повинен знати: види основних матеріалів, що застосовуються для облицьовування плиткою; правила приготування розчину вручну.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт: Сортування плиток за розміром, кольором та сортом. Приготування вручну, відповідно до заданого складу розчинів, сухих сумішей та мастик. Підготовляння поверхні основи під облицьовування плитками.

3-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час облицювання керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками.
Повинен знати: властивості соляної кислоти та припустиму міцність розчину; способи встановлювання та закріплювання плиток; вимоги до якості облицювання; прийоми роботи з рівнем.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на будівництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи лицювальником-плиточником 2 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Облицьовування плитками на розчині суцільної прямолінійної поверхні стін з товщиною швів понад 2 мм та підлог за підготовленими маяками. Заповнювання розчином швів між плитками. Натягування та обмазування металевої сітки розчином. Улаштовування вирівнюючого шару. Розбирання плитки облицьованої поверхні. Перерубування та прирубування плитки з підточуванням кромок. Свердління отворів у плитках. Приготування розчинів і мастик для закріплювання плиток. Приготування розчинів для промивання облицьованих поверхонь. Облицьовування підлоги плитами з литого каменю.

4-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності
під час облицьовування керамічними, скляними, азбестовими та іншими плитками.
Повинен знати: способи розбивання, провішування та промаячування горизонтальних та вертикальних поверхонь; способи установлювання та закріплювання фасонних плиток; правила ремонту підлог та заміни облицьовувальних плиток; способи облицьовування склом “марбліт”; основи будови машин для вібровдавлювання плиток.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи лицювальником-плиточником 3 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Провішування та промаячування під облицьовування прямолінійної поверхні. Облицьовування пілястр, ніш та інших дрібних поверхонь. Облицьовування плитками на розчині та мастиках суцільних прямолінійних поверхонь стін з товщиною швів до 2 мм. Установлювання фасонних плиток (карнизних, плінтусних, кутових). Укладання фризу простого рисунку з розміткою. Заміна облицьовувальних плиток. Ремонт плиточних підлог. Облицьовування поверхні стін склом “марбліт” та плитками із склокристаліту, скломармуру. Облицьовування підлог із застосуванням машин для вібровдавлювання плиток.

5-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи в процесі облицьовування керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками.
Повинен знати: способи розмічання та розплановування під декоративне облицьовування та під облицьовування плитками криволінійної поверхні; способи декоративного облицьовування.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи лицювальником-плиточником 4 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Облицьовування стелі та криволінійної поверхні. Настилання підлог килимовою керамікою з розплановуванням поверхні під укладання за заданим рисунком. Розплановування поверхні та укладання фризу будь-якого рисунку. Декоративне облицьовування плитками.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Будемо знайомі

Igor Dudkin

Я за освітою Інженер-Будівельник, також я є чинним Інженером технічного нагляду за будівництвом. Спеціалізуюся у будівництві житлової та офісної нерухомості.

Я дбаю про інтереси замовника (інвестора) на будівельному майданчику шляхом перевірки відповідності інвестиції проекту на будівництво, кошторисно-договірної документації, вимогам державних стандартів (ДСтУ), державних будівельних норм (ДБН).

Докладніше про перелік та вартість надання мною послуг тут…

Також мене можна знайти у соціальних мережах

Зміст

Коментарі

  1. SILTEK(Ковальская) думаю что эта марка строительных смесей немножечко не дотягивает до категории улучшенной. Это мое личное мнение.

  2. Добрый день, если технические характеристики аналогичного материала не хуже того, что указан в смете, то согласовать подрядчику его применение, тем…