Інженер технічного нагляду за будівництвом

Лицювальник-плиточник 7132

Основна робота плиточника – облицювання плиткою стін та підлоги будинків. Кваліфікований лицювальник-плиточник повинен знати види матеріалів, використовуваних при облицюванні, способи розмітки і розбивки горизонтальних, вертикальних і криволінійних поверхонь, способи установлення та кріплення фасонних і прямих плиток, правила ремонту і заміни плиткового покриття.

Кваліфікаційні характеристики професії лицювальник-плиточник (КОД КП 7132), згідно Класифікатору професій ДК 003:2010.

Кваліфікаційні характеристики професії лицювальник-плиточник згідно Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (Розділ 2)

2-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час облицювання керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками.
Повинен знати: види основних матеріалів, що застосовуються для облицьовування плиткою; правила приготування розчину вручну.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт: Сортування плиток за розміром, кольором та сортом. Приготування вручну, відповідно до заданого складу розчинів, сухих сумішей та мастик. Підготовляння поверхні основи під облицьовування плитками.

3-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час облицювання керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками.
Повинен знати: властивості соляної кислоти та припустиму міцність розчину; способи встановлювання та закріплювання плиток; вимоги до якості облицювання; прийоми роботи з рівнем.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на будівництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи лицювальником-плиточником 2 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Облицьовування плитками на розчині суцільної прямолінійної поверхні стін з товщиною швів понад 2 мм та підлог за підготовленими маяками. Заповнювання розчином швів між плитками. Натягування та обмазування металевої сітки розчином. Улаштовування вирівнюючого шару. Розбирання плитки облицьованої поверхні. Перерубування та прирубування плитки з підточуванням кромок. Свердління отворів у плитках. Приготування розчинів і мастик для закріплювання плиток. Приготування розчинів для промивання облицьованих поверхонь. Облицьовування підлоги плитами з литого каменю.

4-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності
під час облицьовування керамічними, скляними, азбестовими та іншими плитками.
Повинен знати: способи розбивання, провішування та промаячування горизонтальних та вертикальних поверхонь; способи установлювання та закріплювання фасонних плиток; правила ремонту підлог та заміни облицьовувальних плиток; способи облицьовування склом “марбліт”; основи будови машин для вібровдавлювання плиток.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи лицювальником-плиточником 3 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Провішування та промаячування під облицьовування прямолінійної поверхні. Облицьовування пілястр, ніш та інших дрібних поверхонь. Облицьовування плитками на розчині та мастиках суцільних прямолінійних поверхонь стін з товщиною швів до 2 мм. Установлювання фасонних плиток (карнизних, плінтусних, кутових). Укладання фризу простого рисунку з розміткою. Заміна облицьовувальних плиток. Ремонт плиточних підлог. Облицьовування поверхні стін склом “марбліт” та плитками із склокристаліту, скломармуру. Облицьовування підлог із застосуванням машин для вібровдавлювання плиток.

5-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи в процесі облицьовування керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками.
Повинен знати: способи розмічання та розплановування під декоративне облицьовування та під облицьовування плитками криволінійної поверхні; способи декоративного облицьовування.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи лицювальником-плиточником 4 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Облицьовування стелі та криволінійної поверхні. Настилання підлог килимовою керамікою з розплановуванням поверхні під укладання за заданим рисунком. Розплановування поверхні та укладання фризу будь-якого рисунку. Декоративне облицьовування плитками.


Залишити відповідь

Будемо знайомі

Igor Dudkin

Я за освітою Інженер-Будівельник, також я є чинним Інженером технічного нагляду за будівництвом. Спеціалізуюся у будівництві житлової та офісної нерухомості.

Я дбаю про інтереси замовника (інвестора) на будівельному майданчику шляхом перевірки відповідності інвестиції проекту на будівництво, кошторисно-договірної документації, вимогам державних стандартів (ДСтУ), державних будівельних норм (ДБН).

Докладніше про перелік та вартість надання мною послуг тут…

Також мене можна знайти у соціальних мережах

Зміст

Коментарі