Інженер технічного нагляду за будівництвом

Монтажник гіпсокартонних конструкцій 7129

Монтажник гіпсокартонних конструкцій займається монтажем перегородок, підвісних стель із гіпсокартонних та гіпсоволокнистих листів на металевих та дерев’яних каркасах. Монтаж гіпсокартонних конструкцій з різними рівнями складності вимагає точності виконання, здатності прораховувати деталі наперед, а також суворого дотримання технології процесу монтажу.

Кваліфікаційні характеристики професії монтажник гіпсокартонних конструкцій (КОД КП 7129), згідно Класифікатору професій ДК 003:2010.

Кваліфікаційні характеристики професії монтажник гіпсокартонних конструкцій згідно Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (Розділ 2)

3-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи з монтажу та ремонту гіпсокартонних конструкцій перегородок, підшивних стель, облицювання поверхонь під час улаштовування гіпсокартонних систем.
Повинен знати: основні види та властивості матеріалів і виробів, що застосовуються для улаштовування гіпсокартонних систем; класифікацію та типи гіпсокартонних і гіпсоволокнистих листів, плит та панелей; види кріпильних деталей; способи обробляння гіпсокартонних виробів, дерев’яних брусків, металевих профілів; способи розмічання місць улаштовування конструкцій гіпсокартонних систем із застосуванням контрольно-вимірювальних інструментів або пристроїв; загальні правила та прийоми улаштовування простих дерев’яних і металевих каркасів, облицювання поверхонь; прийоми установлювання та закріплювання елементів конструкцій; допуски під час монтажу конструкцій; способи облицювання стін (безкаркасний та каркасний); способи приготування шпаклювальних, ґрунтувальних та ізоляційних розчинних сумішей; правила виконання шпаклювальних, ґрунтувальних та ізоляційних робіт; правила демонтажу простих гіпсокартонних конструкцій; види, будову, призначення ручного, механізованого та електричного інструменту, монтажних пристроїв, правила роботи з ними; правила транспортування, пакування, складування та зберігання конструкцій та виробів з гіпсокартону; правила дотримання вимог щодо роботи на підмостках і драбинах; правила пожежної та електричної безпеки; правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта, без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення професійної кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією 2-го розряду – не менше 1-го року.
Приклади робіт. Обмірювання приміщення, провішування осей та розмічання місць розташування основних профілів та брусків під час улаштування гіпсокартонних конструкцій із застосуванням контрольно-вимірювальних інструментів або пристроїв. Заповнювання каркасів ізоляційним матеріалом. Монтаж дерев’яних і металевих каркасів для простих гіпсокартонних перегородок, підшивних стель тощо. Установлювання, підгонка та закріплювання гіпсокартонних виробів. Перевіряння правильності установлювання гіпсокартонних виробів, виявляння наявності тріщин, пошкоджених місць, надриву картону, відхилень поверхні тощо. Перевіряння конусними оправками відповідності отворів для пропускання інженерних трубопроводів, електричних або слабкострумових розведень розмірам, визначеним робочими кресленнями. Шпаклювання швів стиків та підготовка поверхні гіпсокартонних і гіпсоволокнистих плит для декоративного опорядження. Вирівнювання поверхонь шліфувальним інструментом. Здійснення дрібного ремонту гіпсокартонної обшивки поверхонь. Розбирання конструкцій гіпсокартонних систем. Складування гіпсокартонних виробів та їх транспортування.

4-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності з монтажу та ремонту гіпсокартонних конструкцій перегородок, підвісних стель, облицювання поверхонь під час улаштовування гіпсокартонних систем.
Повинен знати: типи гіпсокартонних конструкцій та їх позначення; способи та прийоми розмічання гіпсокартонних конструкцій із застосуванням теодоліта; способи монтажу каркасів під час улаштовування перегородок, підвісних стель та сухих підлог середньої складності; правила одно- та двошарового облицювання перегородок, підшивних і підвісних стель; способи улаштовування примикань перегородок до несучих конструкцій, деформаційних швів; особливості монтажу перегородок у місцях з вологим режимом; способи закріплювання навісного санітарно-технічного обладнання до перегородок, елементів каркасів та опорних конструкцій; способи улаштовування гідроізоляції; правила улаштовування мансардних приміщень із застосуванням гіпсокартонних виробів; способи та правила виконання шпаклювальних робіт; правила та способи виготовлення шаблонів та конструкцій криволінійних обрисів; допустимі відхилення гіпсокартонних конструкцій від проекту; вимоги до якості виконання робіт; правила експлуатації електро- та пневмоінструменту, монтажних пістолетів; правила роботи на висоті (підмостках, драбинах, риштуваннях тощо); правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення професійної кваліфікації та стаж роботи за професією монтажник гіпсокартонних конструкцій 3-го розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Провішування та розмічання проектних положень гіпсокартонних конструкцій із застосуванням теодоліта. Монтаж одинарних та подвійних металевих каркасів для улаштовування перегородок, підвісних стель та простих криволінійних каркасів. Монтаж стояків для установлювання дверних та віконних коробок, перемичок із напрямного профілю. Закріплювання каркасів до несучих конструкцій. Улаштовування гіпсокартонних конструкцій перегородок та облицювання стін нескладних криволінійних обрисів. Виготовлення нескладних криволінійних гіпсокартонних виробів великого діаметра та нескладних криволінійних елементів каркаса (напрямного профілю) вручну із застосуванням ножиць або на верстаті, їх установлювання та закріплювання. Обшивання каркасів зігнутими гіпсокартонними виробами. Улаштування теплоізоляційних кожухів у місцях пропускання інженерних трубопроводів, електричних або слабкострумових розведень. Улаштування температурних та деформаційних швів.
Улаштування сухих підлог на основі сухого підсипання, укладання гіпсоволокнистих плит та на каркасі. Облицювання колон, пілястр прямокутних обрисів та конструкцій криволінійного обрису гіпсокартонними виробами. Улаштовування мансардних приміщень із застосуванням гіпсокартонних конструкцій та виробів середньої складності. Ремонтування та відновлення гіпсокартонних конструкцій середньої складності.
Установлювання профілів для захисту зовнішніх кутів та відкритих торців. Шпаклювання та гідроізоляційне обробляння поверхонь гіпсокартонних або гіпсоволокнистих панелей, плит тощо. Виготовлення шаблонів для згинання гіпсокартонних виробів. Здійснення поопераційного контролю за якістю виконання робіт із застосуванням контрольно-вимірювального інструменту або теодоліта.

5-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи з монтажу та ремонту гіпсокартонних конструкцій перегородок, підвісних стель, облицювання поверхонь під час улаштовування гіпсокартонних систем.
Повинен знати: способи та прийоми розмічання складних гіпсокартонних конструкцій із застосуванням лазерних пристроїв; правила та способи монтажу гіпсокартонних перегородок, підвісних стель складної конфігурації, різнорівневих підвісних стель (криволінійних обрисів, змінного перерізу тощо); правила улаштовування мансардних приміщень із застосуванням гіпсокартонних виробів складних конструкцій; правила улаштовування гіпсокартонних перегородок з вогнестійкою захисною обшивкою металевих елементів; різновиди різнорівневих поверхонь (криволінійні, ламані, змінного перерізу тощо); призначення та застосування криволінійних елементів малих радіусів із гіпсокартону; види паралельних пропилів та прийоми їх улаштовування; технологію виготовлення криволінійних гіпсокартонних елементів малих радіусів; поняття про ламані поверхні з гіпсокартонних виробів; види V-подібних пазів та прийоми їх улаштовування; види та прийоми улаштовування заданих форм із розгорток; способи облаштування систем штучного освітлення в збірних підвісних стелях; вимоги до улаштування гіпсокартонних систем у місцях розташування освітлювальних приладів; способи та правила ремонтування пошкоджених поверхонь та каркасів криволінійних обрисів; вимоги щодо технологічної послідовності виконання робіт та до їх якості; будову механізованого та електричного інструменту, монтажних пістолетів, монтажного обладнання та пристроїв, правила їх експлуатації; правила дотримання пожежної та електробезпеки; правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією Монтажник гіпсокартонних конструкцій 4-го розряду – не менше 1 року.
Приклади робіт. Розмічання проектних положень складних гіпсокартонних конструкцій із застосуванням лазерних пристроїв. Монтаж металевих каркасів криволінійного обрису для улаштовування перегородок та підвісних стель. Монтаж каркасів перегородок із вимогами щодо вогнестійкості, вологостійкості, звукоізоляції тощо. Монтаж підвісних стель складних дизайнерських рішень. Облицювання конструкцій складної конфігурації (перегородок, колон, пілястр, балок, підвісних стель тощо). Облицювання складних конструкцій мансардних приміщень із застосуванням гіпсокартонних виробів. Виготовлення криволінійних елементів малого радіуса, прямокутних ламаних поверхонь, елементів та шаблонів криволінійного обрису з гіпсокартонних виробів. Монтаж підвісної стелі з ламаних поверхонь або її окремих елементів (карнизи, фризи, растрові стелі, стелі з вертикальних пластин, панельні стелі тощо). Улаштовування заокруглених кутів гіпсокартонних перегородок та внутрішніх кутів облицювань стін. Ремонт поверхонь, заміна пошкоджених гіпсокартонних виробів та відновлення каркасів. Високоякісне шпаклювання поверхонь гіпсокартонних конструкцій. Здійснення поопераційного контролю за якістю виконання робіт із застосуванням контрольно-вимірювальних інструментів або теодоліта.

6-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи з монтажу та ремонту гіпсокартонних конструкцій перегородок, підвісних стель, облицювання поверхонь під час улаштовування гіпсокартонних систем.
Повинен знати: правила та способи розмічання, монтажу, демонтажу гіпсокартонних конструкцій складної конфігурації (перегородок, стельових кесонів із криволінійними обрисами, багатоцентрових і стрілчастих куполів, склепінь, арок тощо); правила та способи виготовлення архітектурно-конструктивних елементів складної конфігурації (колон, пілястр, пілонів, арок, склепінь, куполів тощо) під час улаштовування гіпсокартонних систем; правила ремонту особливо складних гіпсокартонних конструкцій; вимоги щодо технологічної послідовності виконання робіт та до їх якості; будову механізованого, електро- та пневмоінструменту, монтажних пістолетів, монтажного обладнання та пристроїв, правила їх експлуатації; правила роботи на висоті (підмостках, драбинах, риштуваннях), під час використання автомобільних підіймачів тощо; правила дотримання пожежної та електробезпеки, правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією Монтажник гіпсокартонних конструкцій 5-го розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Розмічання проектних положень гіпсокартонних конструкцій у приміщеннях великої площі та складної конфігурації лазерним пристроєм. Монтаж особливо складних гіпсокартонних конструкцій: підвісних стель криволінійних обрисів, стельових кесонів, багатоцентрових і стрілчастих куполів, склепінь, арок тощо. Облицювання конструкцій складної конфігурації (колон, аркових конструкцій, пілонів, куполів, склепінь тощо) із застосуванням гіпсокартонних виробів. Ремонт особливо складних гіпсокартонних конструкцій та елементів. Шпаклювання для високоякісного фарбування поверхонь гіпсокартонних конструкцій. Здійснення поопераційного контролю за якістю виконання робіт із застосуванням лазерних пристроїв.


Залишити відповідь

Будемо знайомі

Igor Dudkin

Я за освітою Інженер-Будівельник, також я є чинним Інженером технічного нагляду за будівництвом. Спеціалізуюся у будівництві житлової та офісної нерухомості.

Я дбаю про інтереси замовника (інвестора) на будівельному майданчику шляхом перевірки відповідності інвестиції проекту на будівництво, кошторисно-договірної документації, вимогам державних стандартів (ДСтУ), державних будівельних норм (ДБН).

Докладніше про перелік та вартість надання мною послуг тут…

Також мене можна знайти у соціальних мережах

Зміст

Коментарі